آجر نما نسوز از جمله مصالح پرکاربردی به شمار می رود که می تواند هم به صورت دستی یا سنتی و هم توسط خطوط تولید صنعتی در بازار فروش عرضه شود. برای سالهای متمادی یکی از دغدغه های معماران ساختمان و طراحان برجسته بهره گیری از یک نوع مصالح مقاوم و منعطف بوده که بتواند ضمن ماندگاری از ویژگی های خاص و بارزی نیز برخوردار باشد. از همین رو با تولید انواع آجر نسوز نما و آجر دکوراتیو داخلی استفاده از این محصول به تدریج رو به گسترش نهاده و امروزه دیگر در سازه های مختلف این نوع آجر حرف اصلی را می زند.

آجر نسوز اصفهان

از آجر های نسوز به عنوان آجر نما و آجر دکوراتیو داخلی نیز استفاده می کنند. نمای آجر نسوز بدون تردید در مقایسه با سایر نماهای موجود از نوعی ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار است. به عبارت دیگر با استفاده از انواع آجرهای نسوز ضمن تامین نیازهای خود در این زمینه همچنین می توان ماندگاری و کیفیت را نیز به عنوان دو هدیه ارزشمند به مشتریان این محصول تقدیم کرد. این نوع آجرها فقط حکم یک مصالح عادی را ندارند بلکه در واقع نشان از محصولی مطمئن و انتخابی ماندگار دارد.

آجر نما نسوز

ابعاد آجر نسوز نما

آجرهای نمای نسوز در ابعاد مختلفی در حال حاضر موجود هستند. در انواع آجر تایل، کرکره ای، پلاک نسوز نما، کف فرش و… ابعاد آجر نما به صورت 20×5 ، 21/5×5/5، 26×5/5، 31×7، 31×3/5، 40×8، 40×10،40×60، 20×20، 10×10 و 26×6/5 میباشد.

قیمت آجر نما نسوز

متاسفانه به علت نوسانات بازار و قیمت ها در تمام زمینه های ساختمانی و غیر ساختمانی از قرار دادن قیمت در سایت معذوریم. اما شما هموطنان عزیز میتوانید تنها با یک تماس و یا یک پیغام در واتس اپ شماره تماس 09133162388 از قیمت هر متر مربع آجر نسوز نما و قیمت آجر نمای 3 سانتی، قیمت آجر نمای داخلی، قیمت آجر نسوز باربیکیو، قیمت آجر نسوز نما داخلی و قیمت آجر نما 10 سوراخ اطلاع پیدا کنید.

اجرای آجر نما نسوز:

1- اجرای آجر نما با استفاده از انواع چسب مخصوص (بدنه کار پلاستر سیمان زده می شود و آجر نما با استفاده از چسب به سطح پلاستر زده شده، چسبانده می شود).

اجرای آجر نما نسوز با چسب مخصوص
اجرای آجر نما نسوز توسط ملات

2- روش دوم اجرا و نصب نمای آجری ساختمان تر با استفاده از ملات است.

3- اجرای آجر نمای ساختمان به صورت خشک

اجرای آجر نما نسوز به صورت خشک

زمان مورد نظر برای اجرای هر یک از نماکاری های فوق متفاوت است. در این بین روش استفاده از چسباندن آجر نما نسوز توسط ملات نسبت به سایر موارد به زمان بیشتری نیاز دارد. هر چند هر یک از این شیوه ها دارای مزایا و معایب خاصی نیز می باشند ولی استفاده از روش آجر نمای خشک به دلیل استحکام بیشتر و استفاده از انواع پیچ و رول پلاک فلزی، مهندسی تر است. در سایر موارد ممکن است آجر مورد نظر پیش از موعد از محل نصب کنده شود. قرار گیری این نوع آجر در قسمت های فوقانی یا پایین بناهای مختلف با اشراف و تسلط بر رنگ بندی آن می تواند تلفیقی از هنر و تابلوی بی نظیری از زیباترین آجر نسوز را به نمایش بگذارد. البته مهارت و تبحر تیم های نصب این نوع آجر نیز در این زمینه تاثیر مستقیم دارد. در واقع به همان نسبت که رعایت اصول فنی و آشنایی با قواعد هندسی در این گروه از استادکاران یا تیم های تخصصی رعایت شود، می توان شاهد اجرا و نصب موفقیت آمیز تری باشید.

آموزش نصب و اجرای آجر نسوز نما را در کلیپ روبرو ببینید منبع کلیپ: www.youtube.com

چرا از آجر نما نسوز استفاده کنیم؟

برخی از مهمترین دلایلی که می تواند خرید انواع آجر نسوز را برای شما بیشتر توجیه کند و موجب شود تا با رضایتمندی بیشتری نسبت به انتخاب انواع آجر نمای نسوز اقدام کنید در پایین اشاره شده است:

  1.  کاربردهای متنوع آجر نسوز نما
  2.  طرح ها و رنگ بندی آجر نما نسوز
  3.  دوام و ماندگاری بالا
  4.  قیمت مناسب آجر نسوز نسبت به سنگ و مصالح دیگر
انواع آجر نمای ساختمان

آجر نسوز مخصوص شومینه و پشت تلویزیون

از انواع آجر نسوز می توان به منظور بهره گیری در انواع نماهای بیرونی ساختمان، دکوراسیون داخلی، شومینه و طراحی باربیکیو و موارد مشابه استفاده کرد. در واقع نوع خاصی از این آجرها که آجر نسوز شومینه است، بدین منظور و برای به کارگیری در کوره هایی با دمای بالا به دلیل مقاومت عالی در برابر دمای نامتعارف مورد استفاده قرار می گیرد. این آجر نسوز می تواند تا سالها ماندگاری داشته باشد و البته در این بین کیفیت متریال مورد استفاده در تولید این نوع آجر نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به طور کلی آجرهای نسوز به دلیل تنوع و پرکاربرد بودن آن توانسته اند هم از نظر ساختار کلی و هم از لحاظ سایر جنبه های زیباشناختی، تحول چشمگیری را در این زمینه به وجود بیاورند. در دکوراسیون داخلی نیز استفاده از این نوع آجر به عنوان آجر نسوز پشت تلویزیون یکی دیگر از کاربردهای این محصول به شمار می رود. میتوان از آجر آنتیک نما برای این کار بهره برد که زیبایی خاصی به دیوار خانه تان. همچنین آجر نما رستیک نیز برای اینکار پیشنهاد می شود

آجر نما اصفهان

طرح ها و رنگ بندی انواع آجر نما اصفهان

انواع آجر نما اصفهان که در نمای کار استفاده میشود، موجب میشود تا در این زمینه از آزادی عمل و حق انتخاب بیشتری برخوار باشید. در واقع غیر از این که انواع آجرهای نسوز در اشکال مختلفی با ابعاد متفاوت از قبیل انواع آجر نسوز مربعی می توانند تولید شوند حتی در نحوه تولید آن به شکل انواع آجر نمای دستی یا آجر نسوز صنعتی نیز مواجه هستیم که البته می توانید با توجه به نیازهایتان انتخاب آگاهانه تری داشته باشید. انواع طرح های این نوع آجر که زیبایی ها و ظرافت های خاصی را در اشکال سه بعدی به نمایش میگذارد و آجر نسوز طرح چوب از جمله طرح های پرطرفدار در بین سایر طرح ها به شمار می روند. انواع آجر نسوز طرح انگلیسی، آجر نسوز شاموتی، نما آجر نسوز رستیک و آجر نما نسکافه ای از طرح های محبوب این نوع آجر می باشند. رنگ بندی این نوع آجر نما غالبا به شکل آجر نسوز تیره، آجر نما قهوه ای، آجر نسوز مشکی، آجر نسوز خاکستری، آجر نما سفید و نما آجر نسوز قرمز می باشد که می تواند شادابی و زیبایی خاصی را به ساختمان شما هم در نمای بیرونی و هم در دکوراسیون داخلی بدهد.

دوام و ماندگاری آجرهای نسوز

چگالی آجر نما نسوز بالا بوده و در نتیجه به دلیل متراکم بودن و فشردگی ذرات این نوع آجر می توان از آن در سازه های مختلف حتی به شکل پایه ای نیز بهره گرفت. آجر نسوز عایق حرارت و رطوبت به شمار می رود و می تواند در بسیاری از مناطق مورد استفاده قرار گیرد و از هدر رفتن گرما در زمستان و تخلیه هوای خنک در تابستان جلوگیری کند. بنابراین شما در هر نقطه از ایران که باشید می توانید از این نوع آجر با خیال راحت استفاده کنید. همچنین براق کردن آجرنما نیز به راحتی با محلولهای نانو موجود در بازار میسر است که این خود مزایای بسیاری برای آجر بوجود خواهد آورد.

دوام آجر نما اصفهان
استفاده از محلول نانو برای دوام و ماندگاری آجر نما ساختمان

قیمت مناسب آجر نسوز نما

یکی دیگر از ویژگی های برجسته انواع آجر نسوز قیمت مناسب آن است. شما می توانید به جای هزینه های گزافی که بابت نماکاری ساختمان با سنگ انجام می دهید این نوع آجر را با قیمت بسیار مناسبی از شرکت آجر صادقی تهیه و خریداری نمایید.

چه تعداد آجر در هر متر مربع نیاز است؟

معمولا تعداد آجر در متر مربع به نحوه چیدمان آجرها بستگی دارد ولی در جدول زیر تعداد در متر مربع بر اساس بند یک سانت پیرامون هر آجر ذکر شده است.

تعداد آجر نما نسوز در هر متر مربع

آجر نما نسوز برای دکوراسیون داخلی

دیوارهای آجری به عنوان یک نقطه کانونی یا ایجاد پس زمینه ای که سایر عناصر طراحی اتاق را تکمیل یا در تضاد قرار می دهد، به هر اتاق شخصیت می بخشند. سبک شما صنعتی یا روستایی باشد، زیبایی و یکنواختی دیوار آجری می تواند به بافت و زیبایی آن بیفزاید. آجرهای نسوز و آجر نما شیل می تواند جذابیت دنیای قدیم را اضافه کند یا فضای خانه و ساختمان شما را به روز کند.

اگر در نمای داخلی خانه خود یک دیوار آجری دارید میتوانید روی آن را یک حرف فارسی یا انگلیسی بتراشید. با این وجود اگر تصمیم دارید خانه خود را بفروشید، باید آن قسمت از دیوار را بپوشانید. از دیوارهای آجری میتوانید در هر مکانی استفاده کنید. یک آشپزخانه مکانی عالی برای ترکیب آجر شیل یا آجرهای نسوز است. همچنین از انواع آجر میتوان برای زیرزمین ها و کف فرش نیز استفاده کرد. صاحبان خانه ها میتوانند برای یک تغییر اساسی در زیرزمینها از ترکیبات رنگی مختلف آجرها استفاده کنند. به ویژه زمانیکه پنجره ها محدود باشند. دیوارهای شومینه نیز برای این ترکیب ها بسیار مورد علاقه هستند. پیشنهاد میشود رنگ آجری مناسب و متناسب با روتختی و مبلمان انتخاب کنید. اگر طرفدار سبک های مینیمال هستید، بهتر است از آجر نسوز سفید در دیوار استفاده کنید. آجر دکوراتیو و آجر نما رستیک نیز گزینه های بسیار خوبی برای نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی هستند. میتوان از این آجرها به میزان کم در پشت ال سی دی با طرح های متفاوت بهره برد.

آجر نسوز نما

بهترین آجر نسوز نما

صفت بهترین عموما به چیزی اطلاق می شود که دارای گزینه های زیادی برای امتیاز دهی باشد. حال برای تعریف بهترین آجر نسوز نما چند فاکتور وجود دارد که باید در این فاکتورها، آجر مورد نظر به اصطلاح حرفی برای گفتن داشته باشد.

آجر باید توپر و مقاومت بالا داشته باشد. غالبا آجری که از نظر وزن سنگین تر است مرغوب تر از آجرهای نسوز سبک است. سطح آجر نباید دارای سوراخ یا حفره باشد. در زمان کنارهم گذاشتن آجرها و چسباندن آنها در کنار هم، آجرها باید دارای خاصیت مکندگی باشند. این خاصیت زمانی حاصل می شود که میزان جذب آب آجر نما مناسب باشد. این میزان از یک استاندارد نباید کمتر یا بیشتر باشد. این عدد بین 10 تا 15 درصد می باشد. اگر میزان جذب آب کم باشد چسبندگی اتفاق نمی افتد. چنانچه این عدد بیشتر شود هم موجب اختلال در روند چسبیدن و بکار بردن آجر نمای ساختمان می شود.

آجر نمای خوب آجری ست که تحمل میزان فشار وارده به ساختمان را داشته باشد. این آجر باید به درستی و خوبی در کوره تحت حرارت مناسب پخت شده باشد. آجری که مقاومت کمی دارد به سرعت خرد می شود و میشکند.
بهترین آجر نما باید جذب کننده صوت باشد. میزان انتقال صوت به میزان ضخامت دیوار نیز بستگی مستقیم دارد. استفاده از آجرهای مرغوب موجب طول عمر ساختمان با همان زیبایی روز اول می شود. میزان جذب کنندگی یا عایق صدای آجر غالبا 45 دسی بل برای آجری با ضخامت 4.5 اینچ و 50 دسی بل برای آجرنمایی با ضخامت 9 اینچ است.

5 نمای آجری خیره کننده در جهان را بشناسید!

اگرچه آجر نما برای هزاره ها مورد استفاده قرار گرفته و ماده ای اساسی است، اما این پروژه ها نشان می دهد که هنوز هم می توان از آجر به روش های جدید و ابتکاری استفاده کرد. این پروژه ها درک استادانه ای از این رسانه باستانی به نمایش می گذارند، در حالی که مفروضات مربوط به چگونگی استفاده یا عدم استفاده را رد می کنند. این معماران به جای تصمیم برای آشکار نمودن قدرت و امنیت، با ایجاد دیوارها و صفحه های سوراخ دار، مقاومت و باز بودن نما را با قابلیت انعطاف پذیری آجر نسوز به چالش می کشند. در این پروژه ها از انواع آجر نما، آجر قزاقی سنتی و آجرهای قرمز استفاده شده است.

 
آجر نسوز سفید
 
آجر نسوز قهوه ای
 
آجر مشکی
 
آجر طوسی نسوز
 
آجر شاموتی
 
آجر نسکافه ای
 
آجر انگلیسی