ابزار سنگی برای نمای کلاسیک و نمای رومی چیست ؟

نمای کلاسیک متشکل از سنگ های ساده و ابزاری هست که با در کنار هم قرار گرفتن نمای کلاسیک را تشکیل میدهند.

مهم نیست ابزار سنگی که استفاده میکنید پر کار باشد یا کم کار یا ساده مهم اینست که در کجا قرار بگیرند.

محل قرار گیری ابزار نکته ای هست که هر طراح باید مد نظر داشته باشد.

برای مثل یک ابزار ساده نیم گرد برای سر ستون و پا ستون ها خیلی چشم نواز هست

تا اینکه ابزار پیچیده ای برای یک ابزار ساده استفاده کنید.

پس همیشه در نظر داشته باشید سادگی جزئی از زیبایی هست و اینکه چه ابزاری در کجا استفاده شود.

دیده شده در بعضی از پروژه ها با ابزار سنگی زیاد در پایان کار نتیجه مطلوبی حاصل نمیشود.

برعکس همین موضوع هم صدق میکند یعنی دیده شده در نماهای کم ابزار پایان کار نتیجه کار عالی شده.

تعدادی از نمونه ابزارهای کلاسیک رو برای آشنایی بیشتر قرار میدهیم تا بیشتر با این کار آشنا شوید.

این ها تنها بخش کوچکی از ابزارهای پر استفاده در نمای کلاسیک سنگی میباشد

شما میتوانید برای دیدن ابزارهای بیشتر به بخش نمونه کارها مراجعه نمایید و ابزار مورد نظر خود را با توضیحات در مورد آن ابزار مشاهده نمایید.

ابزارهای تولیدی مجموعه سنگ لوکس با فراوری های مختلف : صیقلی ، چرمی و مات تولید میشود.

دستگاه های سی ان سی حجاری سنگ جهت انجا م کنده کاری، برروی فرآورده های سنگی، بکارمی روند. این نوع عملیات می تواند برای کارهای تک منظوره و یا کارها یی که به صورت انبوه تولید می گردند،استفاده شودطراحی جدید این مدل باعث کاور شدن تمامی محورها در مقابل آب و خاک سنگ میگردد.همچنین امکان افزودن بالابر دیسک جهتخشن تراشی و اسلب بری بر روی این دستگاه وجود دارد.از امکانات دیگر قابل افزودن بر روی این مدل افزودن محور چهارم روتاری جهت تراش پیکره و تندیس و پایه ستون می باشد.

تأثیر سی ان سی در نمای ساختمان ها

استفاده از سنگ در نمای ساختمان به دلیل خصوصیاتی که دارد مثل مقاومت زیاد، زیبایی، دوام و… زیاد است.  با گذشت زمان و استفاده زیاد از سنگ در نمای ساختمان، کم کم جذابیت نمای سنگی داشت از بین می رفت که سی ان سی ها وارد کار شدند. سی ان سی ها تحولی در نماهای سنگی و نمای ساختمان ایجاد کردند.  با  سی ان سی (cnc)، نماها از یکپارچگی و تشابه در آمدند. هر کس طبق سلیقه و نظر خود هر طرحی که دوست دارد برای نمای خود ایجاد می کند.  طرح های بسیار زیادی را می توان با سنگ سی ان سی (cnc)  ایجاد کرد که متناسب با هر سلیقه و فرهنگی باشد.

نمای رومی جدید

مشکلات و قیمت cnc  سی ان سی سنگ

سی ان سی کردن سنگ ها در کنار مزایایی که دارد مثل ایجاد طرح های زیبا و دلخواه یک سری مشکلات برای سنگ نیز به دنبال دارد. مشکلاتی مثل کاهش مقاومت سنگ، از دست رفتن یکپارچگی سنگ و از همه مهمتر هزینه ی بالای سی ان سی (cnc) که با توجه به طرح مورد نظر بالاتر و بالاتر می رود. به طور مثال برای ایجاد طرحی مثل یک طرح گل معمولی، هزینه ی هر متر مربع سی ان سی (cnc) از حدود 800 هزار تومن شروع می شود. که با توجه به طرح ممکن است تا متری یک میلیون و پونصد و یا حتی بیشتر نیز برسد.

این هزینه فقط هزینه ی سی ان سی (cnc) است و باید سنگ جداگانه از طرف کارفرما تهیه شود تا سی ان سی (cnc) روی آن انجام شود. این هزینه ی بسیار بالا باعث می شود که بسیاری از کارفرمایان قید استفاده از سنگ سی ان سی در نمای ساختمان خود را بزنند و یک نمای معمولی را اجرا کنند.

نمای ساختمان مسکونی

سنگ مناسب برای سی ان سی

سنگی که قرار است سی ان سی روی آن کار کند علاوه بر اینکه بایستی مقاومت بالایی داشته باشد و از سنگ های مرغوب باشد، باید ضخامت بیشتری نیز نسبت به سایر سنگ ها داشته باشد. زیرا سی ان سی با تراشیدن سطح سنگ ها باعث کاهش ضخامت آن می شود. با این وجود بایستی هزینه زیادی برای سنگ ها پیش بینی شود چون همانطور که اشاره شد هم بایستی کیفیت بالایی داشته باشد و هم ضخامت بیشتری نسبت به سنگ های معمولی داشته باشد.